Bir projeye başlamadan önce müşterimizi iyi analiz etmeliyiz.

Ne tür tasarımları beğendiğinizi öğrenerek, sizin tarzını yakalayabiliriz. Çünkü; tasarım o kadar geniştir ki, biz mükemmel bir tasarım ortaya koyarız fakat sizin tarzına hitap etmediysek, olumsuz sonuçlar ortaya çıkacaktır.

Sizler ile tasarım hakkında görüşme yaparken mutlaka en ince ayrıntısıyla not alırız. Bizim için küçük olan bir şey sizler için büyük önem taşıyabilir.

Grafik tasarımı ;

Bir kurumun tüm iletişim araçlarının tasarımını kapsamaktadır.

İletişim tasarımcısı, kurumun ilişki içinde bulunduğu müşteri gurubuyla yaptığı görsel iletişimde kolaylık sağlayarak, kurumun ve kurum ürünlerinin müşteri tarafından tanınmasını, rakiplerinden farklı olmasını, daha sonraki ilişkilerde tekrar hatırlanarak müşteriler tarafından tercih edilmesini sağlamak amacını taşımaktadır

 
 

Bir tasarım ne kadar çekici olursa olsun, verilmesi istenen mesajı iletemiyorsa hiçbir değer taşımaz.


Grafik tasarımcı, sözcükleri ve görüntü unsurlarını görsel bir iletişim oluşturacak biçimde bir araya getiren kişidir.

Bu unsurlar, izleyicinin çözebileceği sözel - görsel bir denklem içinde sunulur. Grafik tasarımcı sadece görüntüler oluşturmaz, aynı zamanda mesajlar üretir. Sanat yapmayı amaçlamaz, ama etkileyici bir iletişim kurabilmek için sanatsal ifade ve biçimlerinden sürekli olarak yararlanır.


Grafik tasarımcı, bir mesajın hangi yazı karakteriyle ve nasıl bir grafik üslupla daha iyi ifade edilebileceğini saptayacak kişidir. Bazı tasarımcılar, görsel unsurları çekici ve dikkati yöneltici bir biçimde düzenlemede oldukça yetenekli olmalarına karşın, sözel unsurlarla (tipografi) etkili bir iletişim kurmayı başaramazlar.

ÖZGÜN MATBAACILIK & REKLAM HİZMETLERİ | Mustafa YORULMAZ

Fatih Mahallesi 27 Mayıs Caddesi Yağcıoğlu İş Merkezi No.:4/4 Küçükçekmece / İSTANBUL 

Copright © 2014 Tüm Hakları Saklıdır